UUS PEUGEOT 208

Peugeot esitleb Genfis uut 208-t

Peugeot avalikustab 5. märtsil algaval Genfil autonäitusel uue 208 mudeli, mida saab valida nii elektri-, bensiini- kui ka diiselmootoriga. Lisaks on sel sügisel Eestis müügile jõudval uuel Peugeot 208-l hulgaliselt juhiabisid ja uue põlvkonna juhikoht i-Cockpit 3D-ekraaniga.

Peugeot Balticu tegevjuhi Andrus Kuusi sõnul on Peugeot väikeautod läbi aegade ühed populaarseimad Eestis. “Uuele 208-le elektrimootorivõimaluse lisamine toetab kindlasti ka elektriautode laiemat levikut, kuid autotööstuses ei toimu üleminek uuele energiaallikale päevapealt,”  lausus Kuus. “Näeme, et ka bensiini- ja diiselmootorid teevad suuri arenguid ning muutuvad järjest rohkem kütuse- ja keskkonnasäästlikumaks.”

Tänu PSA Groupi uusima põlvkonna CMP platvormile on 208 õhku paisatav CO2 heitmekogus väike, kuna sõiduk on võrreldes eelkäijaga 30 kg kergem, aerodünaamika on parem, rehvide veeretakistus väiksem ning jõuülekanne optimaalsem. Lisaks tagab CMP platvorm parema akustika, väiksema vibratsioonitaseme ja mõnusama temperatuuri salongis ning pakub väikeautode segmendis seninägematuid juhiabisid.

Elektrimootoriga uus Peugeot e-208
Peugeot e-208 on varustatud 100-kilovatise (136 hj) vaikse ja vibratsioonivaba elektrimootoriga, mis arendab pöördemomenti 260 Nm. Elektrimootoriga 208-l on kolm sõidurežiimi: eco sõiduulatuse optimeerimiseks, normaligapäevaseks kasutamiseks ning sport, mis pakub maksimaalselt võimsust ja kiirendust 100 kilomeetrini tunnis 8,1 sekundiga. Käigukangiga saab vahetada ka akut laadivaid pidurdusrežiime, millest moderate pakub sarnast tunnet kui sisepõlemismootoriga autot pidurdades ning augmented on mõeldud kontrollitud aeglustamiseks gaasipedaaliga. Peugeot’ kvaliteedimärgiks kujunenud käigukasti ning massi jaotust on optimeeritud, mis võimaldab uuel elektrimootoriga 208-l saavutada sama jõudlus võrreldes sisepõlemismootoriga variandiga.

Uue 208 mugav soojendussüsteem hõlmab suure võimsusega kütteelementi (5kW), pumpa koos automaatse temperatuurikontrolliga, olenevalt versioonist soojendusega istmeid ning puuteekraanilt või MyPeugeot® telefoniäpiga programmeeritavat eelsoojendust. 220 liitri jagu ruumi võtvad akud on jaotatud põranda alla. 50 kilovatt-tunnise kogumahutavusega akud võimaldavad WLTP mõõtmismetoodika järgi sõita kuni 340 kilomeetrit ja NEDC mõõtemeetodi kohaselt kuni 450 kilomeetrit. Akude mahutavus 70% on garanteeritud 8 aastaks või kuni 160 000 kilomeetri läbimiseni.

Akut saab laadida tavapärase koduse pistikuga (laadimisaeg 16 tundi), Wall Box laadijaga (laadimisaeg kolmefaasilise 11-kilovatise variandiga 5,25 tundi ning ühefaasilise 7,4-kilovatise variandiga 8 tundi) või avalikus laadimispunktis (aku 80%-ni laadimise aeg 100-kilovatise seadmega 30 minutit). Laadimist saab alustada ja lõpetada ning protsessi jälgida ka mobiiliäpiga.

Uus Peugeot 208
Uue mudeliga pakutakse tervet valikut Euro 6.d heitmenormile vastavaid tipptehnoloogiaga bensiini- ja diiselmootoreid. Esmakordselt väikeautode segmendis on PureTech 100 ja 130 mootorid saadaval ka EAT8 kaheksakäigulise automaatkäigukastiga.

208 on varustatud Peugeot DNA lahutamatuks osaks saanud uue põlvkonna juhikohaga i-Cockpit®, mida kasutab juba üle 5 miljoni sõidukijuhi. Kogu kuvatav info on lihtsasti nähtav, kuna asetseb juhi vaateväljas. Olenevalt varustuspaketist on 3D näidikutepaneel loetav kahel tasandil, kusjuures ülemisel numbrilaual esitatakse dünaamiliselt muutuv info hologrammivormis. Keskele paigutatud puuteekraan on saadaval 5-, 7- ja 10-tollisena.

Suurt tähelepanu on uuel 208-l pööratud panipaikadele. Lisaks uksetaskutele ja kindalaekale on olenevalt versioonist veel kolm hoiukohta: mahukas ruum esiistmete vahel käetoe all, lihtsasti ligipääsetav ala käigukangi ees ning nutikalt varjatud pind keskkonsoolis, mida saab kasutada ka nutitelefoni juhtmevabaks laadimiseks.

Tänu suurele hulgale juhiabidele on uus Peugeot 208 samm poolautomaatse juhtimise poole. Uuel mudelil on püsikiirusehoidja koos automaatse peatumise ja startimise funktsiooniga. Ummiku liikuma hakates alustab ka 208 automaatselt sõitu, kui peatus on kestnud vähem kui 3 sekundit. Pikema peatumise korral piisab liikuma hakkamiseks kiirest puudutusest gaasipedaalile või nupule.

Lisaks on uuel 208-l aktiivne sõidurea hoidja, täielik parkimisabi koos automaatse juhtimise, kiirendamise ja pidurdamisega, nii öösel kui ka päeval jalakäijaid ja jalgrattureid tuvastav ning kokkupõrke eest hoiatav automaatne hädapidurdussüsteem, juhi tähelepanu hajumise hoiatus, automaatne lähi- ja kaugtulede lülitus, kiirustepiirangute ja liiklusmärkide tuvastus (lisaks kiirusepiirangutele ka STOP märgi ja ühesuunalise tee märgi kuvamine juhile), aktiivne pimenurga jälgimise süsteem ning elektriline seisupidur.

Oma nutitelefoni ekraan on võimalik peegeldada uue 208 puuteekraanile, laadida nutiseadmeid juhtmevabalt ning kasutada TomTom® Trafficut koos 3D navigaatori ja reaalajas liiklusteabega.

Uus Peugeot 208 on saadaval viies varustuspaketis: Access, Active, Allure, GT Line ja GT.

Peugeot
Iga Peugeot sõiduk toob klientideni ergutava ja rahuldust pakkuva sõidukogemuse, silmapaistva disaini ning kompromissitu kvaliteedi. Ettevõttel on üle 10 000 müügisalongi rohkem kui 160 riigis üle maailma, mis müüsid eelmisel aastal enam kui 1,74 miljonit sõidukit. Eestis on Peugeot’l suurim automüügi- ja teenindusvõrk, kuhu kuulub 12 salongi ning teenindust.

Mõõdud