PEUGEOT 208 PÄLVIS MAINEKA AUHINNA

Tuttuus Peugeot 208 pälvis maineka Eurostari auhinna

Peugeot ridades on taaskord põhjust tähistada: firma uhiuus luukpära 208 sai pärjatud maineka Eurostari auhinnaga, mida annab välja sama mainekas autoajakiri Automotive News Europe.

Eurostari auhinnagaalat on peetud alates 1998. aastast, mille käigus Automotive News Europe hindab kõige innovaatilisemaid sõidukeid, muutes tiitli pälvimise veelgi suuremaks võiduks.

Žürii kiitis 208 uuenduslikku iseloomu ja väljapaistvat disaini ning unikaalset 3D i-Cockpit salongi. Oma osa oli mängida ka tippklassi juhiabidel. Autot tunnustati ka tänu oma uuele mitmeotstarbeliselt kasutatavale CMP platvormile, mis lubab sõidukites kasutada nii sisepõlemismootoreid kui ka elektriajamit.

Tegu pole esimese Peugeot’ Eurostari auhinnaga. Möödunud aastal võitits tiitli Pierre-Paul Matteli käe all disainitud 508.

Uus 208 jõuab esimeste klientideni 2020. aasta alguses. Ametlikku hinnakirja Eesti kohta veel avaldatud pole. Kõik mudelid on esiveolised ning näevad olenemata kütusest vägagi sarnased välja. Seda just seetõttu, et PSA grupi sõnul on elektriautod peagi uus normaalsus ning vajadus liialt massist eristuda puudub.

https://auto.geenius.ee/blogi/peugeot-blogi/