Milline oht kaasneb sellega, kui peale mootori käivitamist kliimaseade sisse lülitada

Kõik tuleb sellest, et me sulgeme alati aknad, kui oma auto välja seisma jätame. Aga isegi siis, kui jätame auto varju, võib see koguda 400-800 mg benseeni.Kui pargid auto päikese kätte ja välitemperatuur on üle 16 kraadi, võib benseeni tase jõuda 2000-4000 mg juurde, mis on lubatud tasemest 40 korda kõrgem.

Istudes suletud akendega autos hingavad inimesed benseeni sisse ilma, et nad oleksid teadlikud selle mürgisest mõjust neerudele, maksale ja luukudedele. Veelgi enam, meie organismile on sellest vabanemine väga keeruline ja aeganõudev.

Autode käsiraamatud ütlevad, et me peaksime autoaknad enne kliimaseade sisse lülitamist avama, selgitamata, milleks see vajalik on, mainides vaid, et see on autole hea.

Selgitus:

Uuringute tulemused näitavad, et enne õhu jahutamist paiskab kliimaseade kogu soojendatud õhu välja. Sellega koos väljub ka benseen – mürk, mis põhjustab vähki.

Seega, isegi kui istud autosse ja ei pane tähele mingit kuuma plastiku lõhna, ava mõneks minutiks aknad ja alles siis lülita kliimaseade sisse. Jäta aknad ka auto käivitamise ajaks mõneks minutiks lahti.

Tee see endale autos olles harjumuseks, et kaitsta oma organismi mürkide eest, sest tagajärjed võivad olla väga traagilised.